Başkan Çiftci den 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlama Mesajı

Yaklaşık 200 yıllık mazisi olan muhtarlık kurumunun, tarihin hiçbir döneminde önemini kaybetmediğini belirten Belediye Başkanı Fatih Çiftci; son yıllarda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın doğrudan talimatları ve yönlendirmeleriyle muhtarlık kurumunun işlevselliğinin artırıldığını kaydetti.

Nasıl ki vücudun organları baş ve beyin ile aynı istikamette olmaz ise düzenden ve ahenkten bahsedemeyiz diyen Başkan Çiftci; mahallelerimizin istikametiyle, ülkenin istikameti aynı yönde olmazsa; sağlıklı ve istikrarlı bir büyüme gerçekleştirilemez. Evde, mahallede demokrasi kültürü ne kadar güçlenirse, ülkenin tamamında da bu kültür gelişir, güçlenir, standartları o kadar yükselir. Vatandaşlarımızın derdiyle dertlenen, halkın teveccühleriyle göreve gelen muhtarlarımız görev yaptığı mahallelerde herkesin yanında yer almaktadır.

Muhtarlarımız ülkemizin yönetim sisteminin en küçük birimi olan mahallelerimizin huzuru, gelişmesi, insanlarımız arasındaki birliğin, beraberliğin ve işbirliğinin güçlenmesi konusunda yaptığı çalışmalar ile takdire şayandır. Bizlerin çalışmalarında da özellikle kırsal mahallelerde halkla belediye arasındaki ilişkiyi kurma noktasında muhtarlarımız son derece önemli bir görevi icra ediyor. Gerek merkez, gerek kırsal mahalle muhtarlarımızın elimizden geldiğince, gücümüz nispetince taleplerini yerine getirmeye devam ediyoruz. Yine birbirimize sahip çıkıp birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilcileridir. Bu vesileyle mahallelerimizin her türlü ihtiyacını tespit edip, mahallelerimizin gelişimi ve değişimi hususunda bizlere çözüm ortaklığı yapan ve toplumumuzdaki en önemli görevlerden birini yürüten muhtarlarımızın, Muhtarlar Günü'nü kutlar, hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederim” dedi.

;