Başkan Çiftci den Malazgirt Zaferi Kutlama Mesajı


Gülşehir Belediye Başkanı Fatih Çiftci Malazgirt Zaferinin 949. Yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Çiftci mesajında "Anadolu’nun kapılarını Türklere açan şanlı mühür Malazgirt Zaferinin 949. yılı kutlu olsun. Biz bu coğrafyada hiçbir zaman gelip geçici olmadık, olmayacağız da. Malazgirt Zaferi Türklerin Anadolu’ya açılan zaferinin şanlı mührüdür. Türk milletinin bin yıllık kaderi olan bu topraklarda Sultan Alparslan önderliğinde 26 Ağustos’ta büyük bir destan yazılmıştır. Malazgirt Zaferi gök kubbe altında sembolleşen iki kardeş toplumun sonsuza kadar sürecek birlikteliğinin nişanesidir. Gücünü maneviyatından alan milletimiz, tarih boyunca eşsiz zaferler kazanarak, Anadolu´nun Türklerden başka bir millette vatan olmayacağını sayısız kez ispat etmiştir. Malazgirt Zaferi ve sonrasında yaşananlar bunun en büyük göstergesidir.

Bizi bölmek, parçalamak ve yıkmak isteyenler bilmelidir ki; Türk milletinin hiçbir zaman geri adım atmadan canını feda ederek yurt edindiği bu topraklar bizim can vatanımızdır.

 Geçmişimizdeki birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun hep daim olması dileği ile Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümünü kutluyor, tarihin en büyük zaferlerinden biri olan Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümünde Sultan Alparslan başta olmak üzere bu kutsal toprakları bizlere canlarını hiçe sayarak vatan yapan tüm ecdadımızı saygı ve minnetle anıyorum. Aziz ruhları şad olsun” ifadelerini kullandı.

;