Belediye Ekipleri, İlçe Genelinde Korona'ya Karşı Mücadele Ediyor

Gülşehir Belediyesi Coronavirüs'e karşı alınan tedbirler ivedilikle uyguladı. İlçe genelinde vatandaşların toplu kullandığı alanlarda ve resmi dairelerde ilaçlama çalışmaları başlatan Belediye ekiplerinin mücadelesi aralıksız devam ediyor.

Virüsün Gülşehir’de görülme ihtimaline karşı ‘Corona Virüs ile Mücadele Eylem Planı’ oluşturan Fatih Çiftci başkanlığında belediye yetkilileri, Bakanlığın programı kapsamında  personele ayrıntılı bilgi verdi. Virüsle mücadele eğitimler ile personel korona virüsü ile ilgili bilgilendirilirken, belediye hizmet binalarında da temizlik önlemleri sıklaştırıldı. Vatandaşların sıklıkla kullandığı alanlarda mobil ekipler kurarak ilaçlama gerçekleştiren ekipler, otobüsleri ve halkın kullandığı noktalarında da anlık olarak temizledi. 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gülşehir Belediye Başkanı Av. Fatih Çiftci, Korona (Covid-19) virüsüne karşı çeşitli önlemler aldıklarını, virüsün Türkiye’ye sıçramasının ardından Bakanlığın aldığı kararlar doğrultusunda önlemleri arttırdıklarını kaydetti. Cami, otobüs, durakları, tuvalet ve otogar gibi vatandaşların sıklıkla kullandığı alanlarda dezenfeksiyon çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını dile getiren başkan Çiftci, tüm kapalı alan etkinliklerini iptal ederek, halk pazarını şimdilik kapattıklarını belirtti.  

Toplum sağlığına büyük önem verdiklerini belirten Gülşehir Belediye Başkanı Fatih Çiftci, vatandaşların sağlıklı ve temiz bir ortamda günlük yaşantısına devam edebilmesi için salgın hastalıklara karşı faaliyet planını hayata geçirdiklerini kaydetti.

;