Çiftci 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Nedeniyle Kutlama Mesajı Yayınladı

 Cumhuriyetin ilelebet yaşayacağının altını çizen Çiftci mesajında şu ifadelere yer verdi...

 

“Millet olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz büyük Kurtuluş Savaşı mücadelemizi zaferle neticelendirmenin ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyet’imizin 96. kuruluş yıl dönümünü idrak ediyoruz.

 

Cumhuriyet’imiz, Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu ve dik duruşunun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama arzusunun ortaya çıkardığı eşsiz bir eserdir. Atatürk’ün önderliği ve yüce Meclisimizin cesur kararları neticesinde elde edilen tarihi bir başarının ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, Anadolu’daki bin yıllık egemenliğimizi perçinleyen ve ebedileştiren ileri görüşlü bir adımdır.

 

Cumhuriyetle birlikte elde ettiğimiz kazanımlar, geride bıraktığımız doksan altı yılda kat ettiğimiz mesafe, ülkemizin bölgesindeki ve dünyadaki prestijli konumu, güçlü duruşu, şüphesiz büyük bir iftihar vesilesidir. Kendisine çizdiği ufuk doğrultusunda milli, manevi değerlerine ve kadim an’anesine bağlılığından neşet eden, sarsılmaz bir irade ve çalışma azmiyle, kutlu yürüyüşünü hızlandırarak sürdüren milletimiz, seksen milyonu bulan dinamik nüfusuyla, Cumhuriyet’imizin yüzüncü yıl dönümünde daha güçlü ve büyük Türkiye için belirlediğimiz hedeflere emin adımlarla koşmaya devam edecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, saygıdeğer Gülşehirli hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en samimi duygularımla tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemiz, varlığımız ve bağımsızlığımız için canını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, kederli ailelerine başsağlığı, sabır ve metanet diliyor, gazilerimize ve ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”

 

;