Zabıta Ekipleri İlçede Bulunan Eczane ve Marketleri Denetledi

Gülşehir Belediyesi Zabıta ekipleri,  yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle kolonya, dezenfektan ve gıda maddelerinde fahiş fiyat artışlarına yönelik medikal, kozmetik, eczane ve marketi denetledi. 

Belediye Başkanı Fatih Çiftci'nin talimatıyla görevlendirilen zabıta ekipleri, koronavirüs salgını nedeniyle talebin arttığı hijyen ürünlerinde haksız ticari uygulamaların önüne geçmek amacıyla harekete geçti. Zabıta ekipleri, ilçe genelindeki market, eczane, medikal, kozmetik dükkanları ve marketlere anlık baskınlar yaptı.

Virüs fırsatçılarına göz açtırmamak için işyeri denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri, özellikle makarna başta olmak üzere kuru gıda reyonları ile maske, kolonya, tıbbi cihaz ve dezenfekten ürünlerin yer aldığı reyonları detaylı bir şekilde inceledi. Raflardaki ürünlerin satış fiyatıyla geliş fiyatının bulunduğu dosyalardaki kayıtları karşılaştırdı. Faturaları inceleyen ekipler, İşletmecilere anormal artış yapmamaları konusunda uyarılarda bulundu. 

Yapılan denetlemelerle işletme sahiplerini fahiş fiyat artışı yapmamaları konusunda uyarıldığını belirten Gülşehir Belediye Başkanı Fatih Çiftci, zor zamanı fırsata çevirmek isteyenlere göz açtırmadıklarını, uygulamanın kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

Belediye ekiplerinin başlattığı çalışmayı memnuniyetle karşıladıklarını belirten Gülşehirliler, koronavirüsü fırsata çevirmek isteyen işletmelere fırsat verilmemesi gerektiğini söylediler. Denetimlerin tüketiciyi koruma ve ürün bulma noktasında çok önemli olduğuna dikkat çeken vatandaşlar,  belediye ekiplerine teşekkür etti.

;